چندین خاصیت شگفت انگیز از هندوانه، طالبی و خربزه که باید بدانید ...

چندین خاصیت شگفت انگیز از هندوانه، طالبی و خربزه که باید بدانید ...

وبلاگ قرن بیست و یکم


روزنامه آرمان: طالبی، هندوانه و خربزه همگی از خانواده خیار، کدو و کدو تنبل هستند که به صورت بوته‌ ای بر روی زمین رشد می‌ کنند.


خربزه

 

جلوگیری از گرفتگی عروق


بتاکاروتن یک آنتی‌ اکسیدان قوی محسوب می‌ شود. آنتی‌ اکسیدان‌ها به طور موثری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌ کنند. نقش آنتی‌ اکسیدان‌ها جمع‌ آوری رادیکال‌ های آزاد اکسیژن از بدن است. در اثر افزایش رادیکال‌ های آزاد اکسیژن در بدن چربی‌ های موجود در خون به‌ خصوص LDL اکسیده می‌ شوند. اکسیده شدن LDL مرحله آغازین تشکیل پلاک در سطح عروق خونی است. چنانچه میزان چربی‌های خون کنترل شده و مواد غذایی سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌ ها به میزان کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد، از اکسیداسیون LDL و در نتیجه گرفتگی عروق جلوگیری می‌ شود. مصرف مقدار متعادل و متناسب طالبی می‌ تواند تامین‌ کننده مقدار کافی از بتاکاروتن باشد.

 

عجیب اما واقعی


اگرچه ممکن است این خبر کمی عجیب به نظر برسد اما اگر فقط مقداری نمک روی سطح هندوانه بریزید متوجه خواهید شد که طعم و مزه آن در مقایسه با قبل شیرین تر خواهد شد و البته اگر مقدار بیشتری نمک روی آن بریزید، آنگاه طعم شورمزه آن را به خوبی احساس خواهید کرد. اگر هندوانه را در زیر میکروسکوپ بررسی کنید، خواهید دید بافت این میوه متشکل از هزاران سلول بسیار کوچک است. همه این سلول ها دارای غشایی هستند که ما از آن به عنوان یک غشای نیمه تراوا نام می بریم. از ویژگی های منحصر به فرد غشاهای نیمه تراوا این است که آب به آسانی به آن ها وارد یا از میانشان خارج می شود. [ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34