راه هایی برای تازه نگه داشتن میوه ها و سبزیجات

راه هایی برای تازه نگه داشتن میوه ها و سبزیجات

وبلاگ قرن بیست و یکم

مجله سیب سبز: آیا عادت دارید پولتان را برای خرید چیزهای بی‌ دوام دور بریزید؟ احتمالا خیر. با این حال، بسیاری از افراد به طور معمول پولشان را صرف خرید مواد غذایی بی‌ دوام می‌ کنند. به گزارش سازمان حفاظت از منابع طبیعی، ۴۰ درصد از مواد غذایی تولید شده در ایالات‌ متحده پس از فروش به هدر می‌ رود. اگر بتوانیم یک‌ / سوم از مقدار هدر رفت مواد غذایی را کاهش دهیم، می‌ توانیم به تعداد زیادی افراد گرسنه غذا بدهیم.

میوه ها و سبزیجات
آیا می‌ دانید بیشترین هدررفت مواد غذایی متعلق به کدام دسته است؟ تولیدات تازه. تنها ۴۸ درصد از مواد غذایی تولید شده خورده می‌ شود و باقی آن هدر می‌ رود. به گزارش سازمان ملل متحد، فروشگاه‌ های مواد غذایی در بسیاری از کشورهای توسعه‌ یافته، فرصت‌ هایی در‌ اختیار مصرف‌ کنندگان قرار می‌ دهند که آنها را به خرید مواد بیشتر از آنچه نیاز دارند، تشویق می‌ کنند. تنها راه‌ حل این مشکل این است که محصولات تازه کمتری بخرید یا حین خرید، هوشمندانه‌ تر عمل کنید.

سیب

سیب باید در دمای ۳۰ تا ۳۲ درجه سانتیگراد نگهداری شود؛ کافی است دما ۱۰ درجه گرم‌ تر باشد تا سیب به‌ سرعت پخته شود. اگر می‌ خواهید سیب تا چندین هفته دوام بیاورد، باید آن را در یک کیسه پلاستیکی و به دور از سبزیجات در یخچال نگهداری کنید، چون گاز اتیلنی که از سبزیجات منتشر می‌ شود، باعث رسیدن سریع‌ تر میوه‌ها می‌ شود. در ضمن بهتر است سیب‌هایی را که زیادی رسیده‌ اند یا فاسد شده‌ اند از بقیه جدا کنید، چون این سیب‌ها می‌ توانند تمام محتوای سبد میوه شما را فاسد کنند. بهتر است اول سیب‌ های بزرگ را بخورید، چون سریع‌ تر می‌ رسند و پخته می‌ شوند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34